Pure Waste

Pure Waste on Soome kaubamärk, mis on tegutsenud juba üle kümne aasta ning on pioneeriks keskkonda säästva kangatootmise alal. Jätkusuutlikule tegevusele keskendutakse toote loomise igas etapis.

Maailmas jääb iga-aastaselt üle ca 15% puuvilla toodangust ja seda suuremjaolt tehaste lõigete jääkide tõttu. Pure Waste kogub need samad puuvilla ülejäägid ja ka kasutusse mitte läinud valmistooted kokku ja töötleb mehaaniliselt ümber uueks kangaks. Uue kiu loomisel jälgitakse, et see oleks kvaliteetne ning rõivas tunduks naha vastas nagu esmakordsest puuvillast toodetu. Polüester saadakse keemiliselt ümbertöödeldud plastpudelitest, sealjuures keskkonnale kahjulikke kemikaale kasutamata.

– Pure Waste kangad koosnevad enamasti 60% ümbertöödeldud puuvillast ja 40% plastpudelitest saadud polüestrist (vahetevahel ka 70/30). See tasakaal on leitud läbi aastatepikkuse katsetamise ning see tagab toodete kauakestvuse.

– Keskmiselt kulub ühe Pure Waste t-särgi tegemisele 1 liiter puhast vett ja protsessi käigus eraldub ca 1,1 kg süsinikdioksiidi (CO2). Samasuguse uuest kiust pluusi tegemiseks kulub 1426 liitrti puhast vett ja eraldub 2,07 kg CO2.

– Kangaste värv tuleb nende esialgsest toonist ning uut kiudu üle ei värvita.

– Töötajaid koheldakse ja tasustatakse õiglaselt ning neile on tagatud turvaline töökeskkond.

Pikemalt saab Pure Waste jätkusuutlikkuse ja läbipaistvuse raportit lugeda SIIT!

Näitan kõiki 7 tulemust

Ostukorv